Fantasztikus találmányról tett közzé bejelentést a napokban Orgovány Béla apajpusztai lakos. A találmány megmentheti a földet egy esetleges jövőben bekövetkező kisbolygó vagy aszteroida becsapódástól. Újabb jó tanácsok a Vakkomondor életmód rovatában.
A feltaláló projektje nem csak nagy horderejű, de rendkívül nemes is, mivel bonyolult és költséges szabadalmaztatási eljárás helyett – lemondva a várható profitról – közkinccsé teszi az eljárást. Ráadásul mindezt portálunkon, ezzel is jelezve, hogy mi sem egyszerűbb a házilagosan is előállítható Orgovány- kisbolygódefendernél.
Gyűjtsük össze a fészerben található használt üvegeket, és 1500 Celsius fokon kohósítsuk ezeket, majd az üvegolvadékot töltsük mikrokeménységű homorú optikai öntőformába. Így kapjuk meg a 2500 nanométer érzékenységű főtükröt, amihez már csak egy széles hullámtartomány felvételére alkalmas spektográfot kell csatlakoztatnunk, és máris könnyűszerrel megfigyelhetjük a világűrt kertünkből.
Idáig igazából gyerekjáték a dolog, amire minden kettőig számolni tudó ember képes. Innen azonban egy picit össze kell szedni magunkat, de ahogy Orgovány mondja,"nem lesz nehéz".
Az így előállított űrteleszkóp ugyanis alkalmas az akár olyan távoli minigalaxisok feltérképezésére, mint például a 13 millió 300 ezer fényévre lévő MACS 0647-JD.
Ekkor a helyzet picit komolyodik, de Orgovánnyal szólva „még mindig pofonegyszerű”. Ugyanis, ha észrevesszük az agresszívan földünk felé tartó kisbolygót, nem kell mást tennünk, mint elővesszük a pincéből a jó öreg kinetikus impaktort.
Először jó erősen leporoljuk, majd egy egyszerű geostacionárius kilövőrendszer és egy barkácsáruházakban is kapható ionhajtómű segítségével útjára bocsájtjuk. Azért nem árt, ha rászerelünk egy becsületes napvitorlást is, hogy a kalkulálható üzemanyag problémáknak elejét vegyük. A napvitorlás elemzésébe Orgovány nem bocsátkozik bele, mondván „nem dedósoknak fejleszt”. (Azért mi elmondjuk, hogy két dolog kell hozzá: nap és vitorlás - a szerk.)
Amennyiben valamilyen okból nem járnánk sikerrel, és az égitest nem robbanna fel, nincs még semmi veszve az apajpusztai fenomén véleménye szerint. Ekkor következik ugyanis a Jarkovszkíj effektusból levezetett és továbbgondolt komplementáris bolygófestés. Az alapfogalommal nyilván egy ötéves gyerek is tisztában van, ezért Orgovány – vagy ahogy a helyiek hívják Orgó – csak a lényegre fókuszál.
Egy csonka kúp alakú hőpajzzsal és dokkolómodullal ellátott, hermetizált űrszondában kilőjük magunkat az űrbe, jól megcélozva az ellenséges objektumot. Ezen a ponton vigyázzunk, mert az irányzék felelőtlen beállítása könnyen a csillagközi térben történő hosszabb kiránduláshoz vezethet. Ha mégis ez történne, vigyünk magunkkal elegendő élelmet az útra, valamint jó meleg sálat is, mivel egyes planétákon 8-10 ezer km/órás kozmikus viharok tombolnak.
Ha viszont sikeresen megközelítjük aszteroidánkat, akkor elkövetkezett feladatunk azon fázisa, melyre még maga Órgó is azt mondja: „Most kapaszkodj, Teri!”
Ugyanis egy úton-útfélen található gravitációs vontató rendszer segítségével – Orgó sajátos magyar start up terminológiájával élve – odacuppantjuk magunkat a kisbolygóhoz. Ezen a ponton vesszük elő kiváló minőségű, diszperzit alapú magyar festékünket.
Legjobb, ha zöld színűt választunk, ugyanis a – hazánkban érzelmileg terhelt elnevezésű – Vörös Óriásoknak nevezett csillagokkal ez képez leginkább komplementeritást, és festőhengerünkkel máris nekiállhatunk a bolygó átszínezésének.
Ez a hatás szükséges ahhoz, hogy az akció-reakció elv alapján a Vörös Óriások irányváltoztatásra kényszerítsék a kis zöld égitesteket.
Végül pedig csonka kúp alakú hermetizált, hőpajzzsal és dokkolómodullal ellátott űrszondánkon jóízűen falatozva, gravitációs vontatórendszerünket a föld felé lasszózva, cuppantsuk haza magunkat.
A nemzetközi tudományos elit némi meghökkenéssel reagált az innovációra. Tudjuk jól persze, hogy hazánkkal kapcsolatban sokakat a szakmai féltékenység motivál. Egy azonban biztos: Apajpusztán már most utcát neveztek el Orgovány Béláról, az utca neve "Orgó Utca"- írja az Origó.